از خوش هنر؛ بیشتر بدانیم

موسیقی‌ صدای خداوند است. «ابوعلی سینا»


موسیقی ، انتزاعی ترین نوع هنر است و به سختی فهم این احساس قابل توضیح است. به همین خاطر شاید تدریس آن ، هنری والاتر باشد.
شاید آموزش موسیقی به افرادی که به سن بلوغ و درجه ای قابل قبول به درک و دانایی رسیده باشند آسان تر باشد ، اما بلافاصله باید به این نکته مهم اشاره کرد که پژوهش های علمی گویای این واقعیت شگفت انگیز است که : آموزش موسیقی را می توان از ۹ ماه قبل از به دنیا آمدن انسان ، یعنی از همان آغاز نطفه بستن فرزند آغاز کرد.
و با توجه به نقشی که یادگیری موسیقی در تکوین شخصیتی و توسعه ی دایره ی فهم و توان تحلیل مسائل و در نهایت تصمیم گیری کودکان و نوجوانان دارد ، آموزشگاه موسیقی “خوش هنر” پای به عرصه ی آموزش گذاشت و در بهار سال ۱۳۹۱ ، در غرب تهران اعلام موجودیت کرد.
ناگفته نماند که پیش از تاسیس آموزشگاه “خوش هنر” با عنوان گروه آموزشی “سازنو” ، از سال ۱۳۸۸ در سطح مدارس شمال و شمال غرب تهران بزرگ ، عهده دار امر آموزش موسیقی به دانش آموزان بود و این نوع فعالیت ، هم اینک در ۳۷ مهد کودک ، مدرسه ی ابتدایی و دبیرستان ادامه دارد.
اما عمده ی فعالیت آموزشگاه موسیقی “خوش هنر” در حال حاضر در دو بخش اصلی موسیقی ایرانی و موسیقی غربی ، حدود ۳۹۰ نفر هنرجو و زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متمرکز است.

افتخارات آموزشگاه موسیقی “خوش هنر” :
۱- کسب مقام سوم فستیوال موسیقی open spain 2016 در شهر بارسلون اسپانیا در بخش رقابتی ارکستر کودک.
۲- کسب مقام نخست همین فستیوال در بخش رقابتی معلم های موسیقی جهان
۳- به دست آوردن عنوان بهترین اجرا در ششمین فستیوال نمایشی - موسیقی پراگ جمهوری چک در مرداد ماه سال ۱۳۹۶
۴- موفقیت در فستیوال بین المللی “ژوتم” فرانسه با کسب رتبه های برتر بخش های ارکستر ترکیبی ، ارکستر کودکان‌ و بهترین خواننده در فروردین ماه سال ۱۳۹۷
۵- دریافت پر اهمیت ترین جایزه ی همین فستیوال با عنوان “جایزه ی ویژه ی فستیوال”
۶- شرکت در فستیوال بین المللی موسیقی بلغارستان در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ . این فستیوال با حمایت سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شد که در آن مدال طلای گروه سنی زیر هیجده سال و نیز هشت جایزه برترین ها به هنرجویان «خوش هنر» تعلق گرفت
۷- کسب تقدیر نامه از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
۸- دریافت تقدیر نامه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
9- اجرای سالانه ی ارکستر مهر (بزرگ نوازنده های کوچک) و رسیتال پیانو در فرهنگسرای نیاوران در سال های ۹۶ و ۹۷.

و این راه با حمایت و همراهی والدین ارجمند هنرجویان ، کادر آموزشی‌ “خوش هنر” و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور‌ همچنان ادامه دارد.


می خواهید از آخرین اخبار مطلع شوید؟

عضو شوید